Neam Mutat Pe -> WwW.4en3rgY.FOruMZ.Ro
Neam Mutat Pe -> WwW.4en3rgY.FOruMZ.Ro
Neam Mutat Pe -> WwW.4en3rgY.FOruMZ.Ro
Neam Mutat Pe -> WwW.4en3rgY.FOruMZ.Ro
Neam Mutat Pe -> WwW.4en3rgY.FOruMZ.Ro
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Neam Mutat Pe -> WwW.4en3rgY.FOruMZ.Ro
 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectareChat

Distribuiţi|

Real Madrid

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos
AutorMesaj
Viorel
Administrator
Viorel
Rank: Administrator
Mesajele Mele Mesajele Mele : 215
Data de inscriere Data de inscriere : 21/12/2012
Varsta Varsta : 27
Real Madrid Empty
MesajSubiect: Real Madrid Real Madrid Icon_minitimeDum Dec 23, 2012 7:06 am

Real Madrid 150px-Real_Madrid_CF.svg
Real Madrid Club de Fútbol este un club de fotbal profesionist bazat în Madrid, Spania. Este cea mai de succes echipă din fotbalul spaniol și a fost votată de FIFA ca „Cel mai bun club al secolului XX” după ce a câștigat un record de 31 de titluri La Liga, 17 cupe ale Spaniei la fotbal, un record de nouă cupe europene și două cupe UEFA. Real a fost un membru fondator al FIFA și al defunctului grup de cluburi de fotbal europene de elită G-14, precum și al înlocuitoarei sale, Asociația Cluburilor Europene.
Fondat în 1902, Real Madrid nu s-a menținut de atunci numai în topul fotbalului spaniol. În anii 1940, clubul, stadionul Santiago Bernabéu și Ciudad Deportiva au fost reconstruite ca urmare a Războiului Civil Spaniol. Clubul s-a afirmat ca o forță majoră atât în fotbalul spaniol cât și în cel european în anii 1950. În anii 1980, clubul avea una dintre cele mai bune echipe din Spania și Europa (cunoscută ca La Quinta del Buitre), câștigând două cupe UEFA, cinci campionate spaniole la rând, o cupă spaniolă și trei supercupe spaniole.
Echipa joacă într-un echipament alb complet, de unde și porecla Los Merengues (Albii). Logoul său a fost schimbat de mai multe ori ca urmare a încercărilor de a-l moderniza; logoul actual este o versiune modificată a primului, adoptat în anii 1920. Stadionul pe care își dispută meciurile de acasă este Santiago Bernabéu în Chamartín, Madrid, unde a jucat din 1947. Capacitatea sa este de 80 354 de spectatori. Spre deosebire de majoritatea cluburilor europene de fotbal, membrii Real Madridului (socios) au deținut și operat clubul încă de la întemeierea sa. Real nu este cel mai bogat club de fotbal din lume ca venit anual doar (€m).[4] De asemenea, clubul mai are și o echipă de rezervă, Real Madrid Castilla, dar și o foarte reușită echipă de baschet, Real Madrid Baloncesto.
Sus In jos
http://livecs.wow3.info
bOyKa
Member
bOyKa
Rank: Member
Mesajele Mele Mesajele Mele : 4
Data de inscriere Data de inscriere : 24/12/2012
Real Madrid Empty
MesajSubiect: Re: Real Madrid Real Madrid Icon_minitimeLun Dec 24, 2012 2:54 am

dar acum merge cam prost :)) 16 puncte in spatele Barcei,sa fim seriosi Murinho nu mai rezista mult
Sus In jos
Viorel
Administrator
Viorel
Rank: Administrator
Mesajele Mele Mesajele Mele : 215
Data de inscriere Data de inscriere : 21/12/2012
Varsta Varsta : 27
Real Madrid Empty
MesajSubiect: Re: Real Madrid Real Madrid Icon_minitimeLun Dec 24, 2012 3:14 am

Barcelona sus !
Sus In jos
http://livecs.wow3.info
Continut sponsorizat
Rank:
Real Madrid Empty
MesajSubiect: Re: Real Madrid Real Madrid Icon_minitime

Sus In jos

Real Madrid

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Neam Mutat Pe -> WwW.4en3rgY.FOruMZ.Ro :: LiveCS | Timp Liber  :: Sport-